با سلام خدمت دوستان عزیز

گفت و گوی دوستانه ای با مهندس مجتبی سپهر مدیرعامل هولدینگ بین المللی الو داریم.

شایان ذکر است مهندس سپهر جزو مدیران جوانی است که در شرایط سخت اقتصادی و تحریم هابا برنامه ریزی و توانمندی خود بسیاری از مسیرهای ارتباط با کشورهای اروپایی و آمریکایی را فراهم آورده است و اکنون مدیریت یکی از بزرگترین هولدینگ های بین المللی درایران را برعهده دارند.

سوالات خود را در قالب گپ و گفت دوستانه از ایشان میپرسیم:

مهندس مجتبی سپهر

جناب مهندس سپهر چرا به شما عنوان مدیر جوان خلاق را نسبت میدهند؟

به صورت تیتروار بخوام برای شما توضیح بدم،درکل ما اولین موسسه ای هستیم که ضمانت برگشت وجه بی قید و شرط را داریم که در کمتراز 3 روز کل وجوه را عودت میدهیم(از موسسه ما متقاضیان یا به بهترین شکل ممکن می روند یا حداقل ضرر نمیکنند) و اولین موسسه ای هستیم که از نرم افزارها برای مبحث توریسم درمانی استفاده کردیم،اولین سازمانی هستیم که پیوند ین ارگان های مختلف جهت پیشبرد امور ایجاد کردیم و ماحتی بخشی برای جذب نخبگان هم داریم که درصدد تشکیل اتاق فکرحل مساله هم هستیم.

هولدینگ بین المللی الو شامل چه دپارتمان هایی می باشد؟

ما بخش های مختلفی داریم:1_موسسه کاریابی بین المللی 2_کارگروه پذیرش های تحصیلی 3_موسسه حقوقی جهت امور سرمایه گذاری 4_کارگروه آموزشی و سمینارها 5_بخش توریسم درمانی 6_موسسه کاریابی داخلی 7_و در آینده نزدیک بخش کارگروه حمل ونقل

شما در زمینه ی مهاجرت قانونی چه اقداماتی انجام دادید؟

مهاجرت شاخه های زیادی دارد،پس سوال شما یک سوال خیلی کلی است اما در زمینه ی ویزای کار ماقراردادهایی با کشورهای دیگرداریم و درزمینه ی ویزای تحصیلی قراردادهایی با برخی از دانشگاه ها

به نظر شما سهم ایران ازبازارهای جهانی کار چقدراست و اکنون باکدام کشورها بهتر می توانیم مراودات داشته باشیم؟

درحال حاضر ایران سهم زیادی ندارد وآمار رسمی 3هزار نفر و غیر رسمی 30هزار نفر درسال است.

فعلا موقعیت های خوبی برای اعزام نیرو به آلمان ایجاد شده که این هم پس از تلاشی یک ساله به دست آمد وبعداز آلمان می توانیم روی کشورهای اسکاندیناوی حساب کنیم.

 جناب سپهر شما پیش از الو درکدام یک از عرصه های تجاری و بین المللی فعالیت داشتید؟

مشاوره به پناهندگان اروپایی

شناسایی موسسات غیرمجاز مهاجرتی

و ازاین قبیل فعالیت ها

سابقه دپارتمان کاریابی بین المللی یونس(از دپارتمان های هولدینگ الو) چقدراست و چه مجوزی دارد؟

ما در واقع از سال 1373 در وزارت کار ثبت رسمی شدیم و با مجوز وزارت کار فعالیت داریم

سابقه ی فعالیت ما نزدیک به 25 سال می باشد.

لطفا نظرات خودرا درمورد دوران پسا کرونا دربخش مهاجرت و به خصوص مهاجرت کاری بفرمایید:

من همانطور که قبلا هم گفتم طبق برآوردهای بنده وتیم اجرایی وضعیت استخدام نیرو به خصوص دربخش درمانی وپیراپزشکی خیلی بهتر خواهدشد.

آیا با وجود تحریم هایی که برعلیه ایران اعمال می شود باز امکان اعزام نیروی کاروجود دارد؟

بله وجود دارد،اما شرایط رابرای ما که درراس امور هستیم سخت می کنند.متاسفانه بنده به سختی اسم خودم را ازلیست تحریم های اقتصادی مبادلاتی خارج کردم که همین امر ضررهای بسیاری برای مجموعه ی ما گردید.

با وجود موسسات غیرمجاز افراد چگونه می توانند به موسسه شما اعتماد کنند  وچه ضمانت هایی ارائه میدهید؟

متقاضیان می توانند موسسه موردنظر را از لیست وزارت کار استعلام کنند وسوابق کاری آنهارا بررسی کنند...من بازهم میگم ما تنها موسسه ایران هستیم که تا آخر پروسه وتا وقتی که فعالیت میکنیم ومن در راس امور هستم ضمانت برگشت وجه داریم و نمی گذارم کسی ضرر مالی بکند.

در این دوران کرونا هولدینگ الو چه تمهیداتی به کار برده است؟

ما بخش مشاوره تصویری یا آنلاین را راه  اندازی کردیم که متقاضیانی که مشکل تردد دارند و در شهرستان ها هستند بتوانند از امکانات مجموعه ما استفاده کنند.

 

دوران کرونا درکشورهای مختلف باعث شده است که نیاز به نیروی کار شدیدتر حس شود.

ازبین رفتن بسیاری از پرسنل در صنایع و بیمارستان ها ، تعطیلی مشاغل ، رکود اقتصادی ، عدم تمایل مردم ساکن در کشوره ها برای کارهای سخت باعث شده است که کشورها برای جذب واستخدام نیروی کار از ایران تمایل بیشتری نشان دهند.این تهدید باید تبدیل به فرصت شود تا بتوانیم با تطبیق شرایط خود با سایر کشورها ازاین فرصت استفاده کنیم.

نیاز به نیروی پرستار و کمک پرستار درآلمان

آلمان جز کشورهایی بود که در دوران کرونا بسیار تحت تاثیر قرارگرفت وبسیاری از کادر درمان به دلیل ناتوانی در خدمت رسانی وهمچنین افزایش شمار بیماران،مرگ ومیر زیادی داشته باشد واین باعث می شود  برای تامین این نیروی درمانی آلمان به استخدام نیروی خارجی اقدام کند.طبق گفته های خانم مرکل در برنامه های اخیر آلمان تمایل به استخدام افراد با مدرک دیپلم دارد لذا این استخدام گسترده نیز در دوران پسا کرونا باتعداد بیشتری خواهدبود.

اقدامات موسسه یونس در کرونا

در دوران بیماری کرونا هولدینگ بین المللی الو و دپارتمان کاریابی بین المللی یونس همه روزه اقدام به ضدعفونی کامل محیط اداری می نماید وبرای مراجعان نیز درصورت درخواست دستکش یکبار مصرف تامین نموده است.محیطی کاملا استریل ومطمئن را برای عزیزان فراهم نموده است.علاوه براین امکان برگزاری جلسه مشاوره آنلاین و عقد قرارداد به صورت غیر حضوری نیز یکی از اقدامات در دوران کرونا می باشد.

 جهت ارتباط با موسسه یونس با ما تماس بگیرید.


ویدیوی پیرامون این موضع را با هم مشاهده کنیم

ویزای کار یکی از ویزاهای با ارزشی می باشد که همواره مورده استتقبال افرادی که قصد مهاجرت دارند بوده است

از این رو کشورآلمان شاید بتوانیم بگوییم جز معدود کشورهایی هست که از طریق جاب آفر (ویزای کار) اقدام به جذب نیروی کار وصدور ویزای کار میکند.سایر کشورها اکثرا براساس امتیازبندی وبراساس پارمترهای امتیازی اقدام به صدور ویزای اقامتی می نماید.

دراین روش قبل از هرکاری باید افراد شرایط لازم راجهت دریافت  ویزای کار آلمان داشته باشند.

بعداز احراز شرایط اولیه که شامل شرایط تحصیلی ، سنتی ، شرایط سابقه کار وآشنایی زبان کشور مقصد در مرحله دوم باید اقدام به عقد قرارداد وشروع پروسه ویزای کارآلمان نماییم ازاین مرحله توسط موسسات مجاز شود تایید وزارت کار که موسسه بین المللی یونس یکی از آن موسسات می باشد انجام شود.آلمان درحال حاضر اقدام به استخدام مهندسان برق،مهندسان کامپیوترو آی تی،مهندسان مکانیک،پرستاران،کمک پرستاران،پیراپزشکان وافراد بامدرک تحصیلی دیپلم می نماید.افرادی که حتی سابقه کاری ندارند ومدرک دانشگاهی هم ندارند می توانند ازاین طریق به آلمان مهاجرت کنند.

ویزای جاب آفرآلمان(دعوت نامه شغلی آلمان) بسیار باارزش است:

شما با دریافت ویزای کار آلمان اجازه اقامت مدت دار درآلمان  بسته به قرارداد کاری که برای شمابسته می شود را دارید. دراین مدت اگرحقوق دریافتی شما درحد نرمال کشور آلمان باشد و مالیات شما پرداخت شده باشد بعد از حداقل 21 ماه می توانید درخواست اقامت دائم کشورآلمان رابدهید.بعد از آن درصورت داشتن شرایط لازم درخواست شهروندی کشور آلمان رامی دهید.

در ویزای کارآلمان برای همراهان ویزای همراه صادر می شود.طبق قانون آلمان شما می توانید همراه خود را که شامل همسر و فرزندان می شود را از طریق الحاق ویزای همراه با خود به آلمان ببرید واین به عنوان یک مهاجرت قانونی همراه با خانواده طلقی می شود.

اجازه تحصیل برای همراهان:

همراهان شما اجازه تحصیل دارند و می توانند حتی از مدارس  ودانشگاه های رایگان آلمان استفاده کنند وویزای دانشجویی را دریافت نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با ما تماس بگیرید

ویدیو مرتبط با این مطالب را با هم مرور کنیم